Utopya – Thomas More Pdf E-kitap Oku İndir

Utopya – Thomas More Pdf E-kitap Oku İndir

Lisans
DilTürkçe
Dosya Boyutu181Kb
Üretici
İşletim Sistemi
Güncelleme Tarihi11 Haziran 2016
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (181Kb)
444 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

utopia-thomas-more-pdf-kitap-oku0İngiltere kralı VIII. Henry’nin elçisi olarak ülke ülke dolaşan Thomas More, seyahatleri esnasında tanıştığı filozoflarla uzun konuşmalar yapar. İdeal bir ülkenin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bu konuşmalarda Ütopya adındaki bir ülkeden bahsedilir. Elli dört şehirden oluşan bu adada tek dil konuşulur, sınıf ayrımı yoktur, kimse kimsenin dinine karışmaz ve asla diğer ülkelere savaş açılmaz.

Ütopya tanımını ilk defa ortaya atan Thomas More, siyasetten sosyal hayata kadar her türlü konunun masaya yatırıldığı bu klasikleşen metinde okuru idealindeki dünyaya doğru bir yolculuğa davet eder; Batı düşüncesini şekillendiren aydınlanma felsefesi çerçevesinde ideal devlet ve ideal topluma giden yol haritasını çıkarır.

Hırsızlık yapana ağır ve korkunç cezalar vermeden önce, insanlara yaşamını idame ettireceği imkanlar sunarsanız, hiç kimseyi ölümü bile göze almak pahasına hırsızlık yapmak zorunda bırakmazsınız, üstelik sonuçta kazançlı çıkan yine siz olursunuz.

Not : İndirme kısmında ister indirerek ister online olarak okuyabilirsiniz. İndirirseniz çevrimdışı olduğunuz zamanda kitabı okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Google Aramaları:

  • thomas more ütopya pdf
  • thomas more ütopya pdf türkçe indir
  • utopya thomas more pdf
444 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İndirmegezegeni.CoM Online Pdf Kitap Okuma Ve İndirme Sitesi

İndirmegezegeni.CoM Online Kitap Okuma Ve İndirme Sitesi

İndirmegezegeni.CoM