Elif Şafak – Ustam ve Ben Pdf E-Kitap Oku İndir

Elif Şafak – Ustam ve Ben Pdf E-Kitap Oku İndir

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu66.5Mb
Üretici
İşletim Sistemi
Güncelleme Tarihi11 Haziran 2016
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (66.5Mb)
182 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

0000000572039-1Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar… Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 

Elif Şafak klasiği

Elif Şafak´ın tüm kitaplarını hayranlıkla okudum, yazı dilini, hikayeyi anlatırken kulladığı kelimeler beni her zaman çok etkilemiştir.
Bu romanı da yine zevkle okudum, kalemine sağlık…

Not : Kitabı indirme kısmından indirmeyerek okuyabilirsiniz. İndirirseniz kitabı çevrimdışıyken de okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Google Aramaları:

  • Ustam ve ben kitabını full oku
182 kez indirildi

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İndirmegezegeni.CoM Online Pdf Kitap Okuma Ve İndirme Sitesi

İndirmegezegeni.CoM Online Kitap Okuma Ve İndirme Sitesi

İndirmegezegeni.CoM